Sedmihodinový záznam shrnuje čtyři dny výslechu Omara Khadra příslušníky kanadských tajných služeb na Guantánamu v roce 2003. Khadr byl zadržen o rok dříve v Afghánistánu, když mu bylo 15 let. Je obviněn z toho, že při přestřelce hodil granát, který zabil amerického vojáka.

Khadrovi obhájci zatím na internetu zveřejnili asi desetiminutovou ukázku z výslechu. Po většinu času Khadr naříká a má hlavu v dlaních. Tvrdil, že byl po zadržení mučen v americké věznici v afghánském Bagrámu.

Torontský list The Globe and Mail napsal, že první den výslechů si Khadr zjevně myslel, že Kanaďané mu přijeli pomoci a otevřeně s nimi mluvil. Postupně však zjistil, že se jen snaží získat informace a přišel vztek, rezignace a slzy, napsal deník na své internetové stránce.

Kanadský nejvyšší soud v květnu rozhodl, že vláda musí předat Khadrovým obhájcům klíčové důkazy proti němu, aby se mohl hájit. Několik kanadských médií pak s úspěchem usilovalo o to, aby záznam a další dokumenty byly zveřejněny.

Přepis rozhovoru
Vyšetřovatel: „Nejsem doktor, ale myslím, že dostáváte dobrou lékařskou péči...“
Khadr: „Nedostávám. Vy tady nejste.“ (pláč) „Přišel jsem o oči, přišel jsem o chodidla, o všechno...
Vyšetřovatel: „Nikoliv. Pořád máte oči a vaše chodidla jsou pořád tam, kde končí vaše nohy.“
(Khadr dál pláče)
Vyšetřovatel: „Podívejte se. Dejte si pár minut pauzu a dejte se dohromady. Trochu se uvolněte, najezte se a začneme znovu. Chápu, že je to stresující, ale strategie mlčení nepomůže. Náš čas je omezen a ten příběh už jsme slyšeli.“
Khadr: „Nezáleží vám na mně.“
Vyšetřovatel: „To vy se starejte o sebe. Chci ale mluvit s tím, s kým včera.“
Khadr: „To jsem nebyl já.“
Vyšetřovatel: „Ale ano, byl.“