Chodidlo v černé tenisce nalezla ve středu žena při procházce na pláži u Campbell River, asi 200 kilometrů severozápadně od Vancouveru. Dle prvotních informací se jednalo, stejně jako ve čtyřech předchozích případech, o pravou končetinu. V pondělí bylo přitom na předměstí Vancouveru objevena část levé nohy.

Policisté nevylučují možnost, že nálezy končetin, které se datují od srpna loňského roku, spolu mohou souviset. Ale vzhledem k tomu, že nic nenasvědčuje, že by chodidla byla od zbytku těla odříznuta, jde pouze o jednu z vyšetřovacích variant.

:. Místa nálezů prvních čtyř končetin

První dvě nohy se u kanadského pobřeží objevily loni v srpnu, třetí letos v únoru. Podle analýzy DNA se jednalo o mužské končetiny, nicméně ani jeden z nálezů nepatřil žádné z pohřešovaných osob. Čtvrtou nohu moře vyplavilo koncem května. Končetina obutá v tenisce patřila patrně ženě.

Odborníci tvrdí, že je možné, aby se jednotlivé části těla ve vodě samovolně oddělily. Jako nejpravděpodobnější se proto jeví možnost, že nalezené končetiny patří obětem některého z lodních či leteckých neštěstí.