Nejhorší situace panuje i nadále na ostrově Hispaniola, kde přívalové deště způsobily záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Záchranáři se podle agentury AP stále nemohou dostat k několika městům a vesnicím, které rozvodněné řeky odřízly od okolního světa.

Během záchranných akcí v posledních hodinách byli objeveni další mrtví a zranění. Počet obětí řádění živlu tak v Dominikánské republice, ležící ve východní části Hispanioly, vzrostl na 56 a na Haiti na západě ostrova vyšplhal na 24. Nejméně jedna osoba zahynula na Jamajce. Jen v Dominikánské republice muselo být evakuováno téměř 60 000 lidí.

Řádění živlu si v Dominikánské republice vyžádalo životy nejméně 56 lidí. Foto: ČTK/AP

Bahamy a Florida se připravují na možný hurikán

Na příchod bouře, která podle meteorologů bude i nadále sílit, se nyní připravují Bahamy, zejména jejich nejvíce ohrožená, severozápadní část. Většina vládních úřadů v Nassau je od středy uzavřena, před obchody a benzinovými pumpami se ve středu tvořily dlouhé fronty.

Varování před bouří vydaly i úřady na Floridě. Podle předpovědí by měl Noel zasáhnout její jihovýchodní část.

Noel je čtrnáctou tropickou bouří letošní hurikánové sezony a zatím je druhou nejničivější. Největší škody způsobil hurikán Felix, který se počátkem září přehnal přes severní pobřeží Nikaraguy a Hondurasu a zanechal zde přes 100 mrtvých. V Karibiku je Noel nejhorší tropickou bouří od roku 2004.