Nevadská letecká hlídková služba ukončila pátrání, protože má pocit, že už propátrala 98 procent z oblasti, kde by se mohl Fossett nacházet, uvedl mluvčí policie Chuck Allen. "Cítí, že udělali vše, co v tuto chvíli bylo možná," dodal.

"Nelíbí se nám to, je to proti naší přirozenosti odejít od pátrání, ale v určitém bodě návratnost klesá," uvedla majorka Cytnhia Ryonová z Nevadské vzdušné hlídkové služby.

Do pátrání bylo nasazeno 45 letadel

Ještě o víkendu po třiašedesátiletém Fossettovi pátralo 20 letadel a 60 záchranářů. Ve době, kdy pátrání vrcholilo, do něj bylo nasazeno 45 letadel. Jen Nevadská vzdušná hlídková služba do pátrání vyslala 28 strojů, které podnikly celkem 245 letů. Další stroje nasadila do pátrání nevadská Národní garda. Major Ed Locke uvedl, že její vrtulníky budou dále hledat, protože mohou léta níže než stroje Nevadské vzdušné hlídkové služby. Pátrání se nyní soustředí na sever Nevady v oblasti Sierry a na východ Kalifornie.

Šerif Allen Veil z okresu Lyon uvedl, že sleduje i privátní pátrání a má v sobě "pocit optimismu, že Fossett je stále naživu."

Fossett se ztratil 3. září, když se vydal na rutinní tříhodinový let. Protože letěl ve dne za dobré viditelnosti, nebyl povinen sdělit, kam letí.