Demokrat John F. Kennedy byl zavražděn 22. 11. 1963 v Dallasu. Ze šestého patra školní knihovny na něj podle oficiálního vyšetřování vystřelil Lee Oswald. Podle vyšetřovací verze vypálil tři střely, které Kennedyho zasáhly.

Kennedy však měl mnoho nepřátel mezi ultrakonzervativci a objevily se teorie, že Lee Oswald nebyl tím, kdo atentát spáchal, že byl jen nastrčenou figurkou, která měla odvést pozornost od skutečných pachatelů. Podle jedné z kospiračních teorií díry po kulkách v kabátě neodpovídají dírám po střelách na těle prezidenta.

Záběry na filmu byly pořízeny 90 sekund před atentátem. Kennedy na něm má kabát  vysoko vyhrnutý, uvedl Mack. Když se vezme v úvahu, na jakém místě střely kabátem proletěly, nemohly Kennedyho zasáhnout.  Proletěly by látkou kabátu vedle krku. To by odpovídalo teorii, že na prezidenta bylo vypáleny více než tři střely a že kromě Oswalda střílel i někdo další.

Film podle něj navíc  přináší jedny z nejlepších záběrů Jackie Kennedyové v otevřeném autě při cestě Dallasem. Vidět je i tajný agent Clint Hill, který jede za autem. Poté, co byl Kennedy zasažen, skočil Hill do auta a odvezl prezidenta do nemocnice.

Jefferies věnoval film muzeu poté, co se o něm zmínil před svým švagrem Waynem Grahamem. Ten jen přesvědčil, aby jej věnoval muzeu Sixth Floor. Mack zdůrazňuje, že mezi lidmi mohou být i další záběry, které nepovažovali za důležité, protože byly pořízeny před atentátem. Mohou ale pomoci historikům. Cestu tehdy lemovalo na 150 000 lidí.