Během spousty podařených loupeží v roce 2005 se dívky akrobatickým způsobem dostaly ke šperkům v hodnotě statisíců korun. Zatčení dvou dívek vyvolalo v zemi debatu, zda by neměli být nezletilí pachatelé trestání vyšší trestní sazbou, než je tomu doposud.

Zatčeny byly jedna nová členka gangu a jedna recidivistka, která byla spolu s dalšími třemi mladými ženami zadržena již minulý rok. Tři dívky z této čtveřice byly tehdy kvůli svému nízkému věku poslány na převýchovu místo do vězení. Jedna z nich, Yasna, se však hned po propuštění vrátila ke "starým zvykům". Navíc získala pro gang novou členku Marcielle.

I když jsou obě mladé ženy ve vysokém stupni těhotenství, podařilo se jim vyšplhat až do třetího patra. Všimla si jich však ochranka, která zavolala policii.

Členky gangu "pracovaly" tak, že se ukrývaly v zahradách bohatých čtvrtí metropole Santiago de Chile. Za pomoci háků a provazů se pak přes balkóny dostávaly až do vytipovaných bytů. Z budovy vyšly coby normální návštěvnice. "Dělaly jsme to proto, abychom měly nějaké kapesné. Rády si kupujeme nové oblečení," uvedla jedna z bývalých členek gangu.