Technoparty chyběla metropoli dva roky, neboť organizátoři nesehnali sponzora, který by poskytl peníze na úklid parku Tiergarten kolem ústředního dějiště Love Parade. Letos se na slavnosti, která v roce 1999 přivítala půldruhého miliónu lidí, shromáždili hudbymilovní fanoušci z celého světa. "Možná zlomíme rekord," doufal mluvčí Love Parade Maurice Maué.

Párty je hlavně pro exhibicionisty

Na berlínskou třídu 17. června se od rána stahovali lidé v kostýmech a s extravagantním líčením i účesy. Přítomnost pouliční party byla ale znát i na jiných místech v centru města. Kromě toho, že policie zatarasila pro auta dějiště Love Parade a přilehlé ulice, je Berlín plný bizarně, či minimálně oblečených lidí, dívek na botách polepených flitry s platformami, nebo v latexovém "miniprádle", chlapců s květinami ve vlasech nebo účesy nabarvenými namodro či reflexními barvami a dívkami v minisukních a přes slunečné počasí v tlustých vlněných návlecích na holeních.

Zakladatel nepřijde

Letošní obnovená Love Parade se může pyšnit jedním primátem: Zatím nejvyšší mezinárodní účastí přítomných DJ-ů. Tanečníky budou rozehřívat DJ-ové z Chile, Indie, Austrálie, Velké Británie nebo z Polska. Celkem se slavnosti zúčastní 230 DJ-ů, ovšem zakladatel technoparty, Dr. Motte, který uspořádal první svátek technohudby jako recesi ještě v roce 1989, letos poprvé chybí. Příčinou je roztržka mezi novými organizátory o hlavního sponzora, majitele řetězce fitness-center.

Hraje se letos na 11 pódiích, závěrečnou slavnost u Sloupu vítězství ozdobí hvězdy technoscény jako Paul van Dyk, Louis Osborne nebo Westbam.