"Oproti například předchozímu prezidentovi Billu Clintonovi, který je také křesťanem, Bush dělá ze svých náboženských postojů součást politiky USA. Je naprosto přesvědčený o tom, v co věří, a o dělení věcí mezi dobro a zlo. Slova o absolutní pravdě jsou to, co některé z lidí na Bushovi znepokojuje, " řekla politička českého původu. Bushovy postoje nekritizovala poprvé. [celá zpráva

"Vím, že věřím v Boha, ale mám pochyby. Pochybovat je součástí víry," uvedla devětašedesátiletá Albrightová při představování své nové knihy The Mighty and the Almighty (Mocný a všemocný). V té vyjadřuje názor, že Bush ve své křesťanské rétorice mnohdy zachází příliš daleko. Tento jeho náboženský absolutismus dal podle ní americké zahraniční politice podobu, která se jeví mnohým zemím strnulá a těžko přijatelná.

Republikán Bush otevřeně uvedl, že křesťanská víra formuje jeho rozhodnutí v čele Bílého domu. Například prohlásil, že se před napadením a invazí Iráku modlil k Bohu, aby ho vedl. Ještě dříve usoudil, že se stal prezidentem z boží vůle.

Někteří muslimové Bushe obvinili, že vede křížovou výpravu proti islámu jako za středověku. Bílý dům ujistil, že nemá nic proti islámu, ale proti těm, kteří v jeho jménu páchají teroristické útoky.