V jiných případech prý firmy měly platit za to, že SIS zpracovala špatné hodnocení na konkurenci a ta bezpečnostní prověrku nedostala. "Můžu potvrdit, že Úřad boje proti korupci se těmito podněty zabývá," řekl policejní mluvčí Martin Korch. Policie zahájila trestní stíhání za zneužití pravomocí veřejného činitele, úplatkářství a za vydírání.

Deník SME tvrdí, že podezřelí jsou šéf kontrarozvědky a jeho zástupce. Podle deníku Pravda však zatím konkrétní obvinění nepadlo a vyšetřování pokračuje. Mluvčí SIS Vladimír Šimko tvrdí, že k celému případu zatím tajná služba nedostala žádné informace. Stejně se k celé problematice postavil NBÚ.

Informace o kupčení s informacemi v tajné službě zachytili také poslanci slovenského parlamentu. "Určité podněty jsem dostal od bývalého příslušníka SIS," uvedl poslanec Ladislav Polka. Rovněž výbor na kontrolu NBÚ se podobnými případy v minulosti už zabýval. "Prověřovali jsme několik podnětů od firem a podnikatelů. Jednalo se však o neověřené informace převážně od neúspěšných uchazečů o bezpečnostní prověrku," uvedl předseda výboru Robert Kaliňák.

Bezpečnostní prověrky mají pro firmy velký význam, pokud se chtějí ucházet o státní zakázky. Například na ministerstvu obrany se jedná o miliardové obchody, k nímž se může dostat pouze firma s prověrkou.