Džavdí informoval, že se s jordánskými představiteli sešli i palestinští zpravodajci, vedení velitelem rozvědky Tárikem abú Radžábem, kteří probírali důkazy o podílu členů Hamásu na akci. "My jsme ukázali palestinské delegaci jasné důkazy o podílu členů Hamásu na pašování zbraní, jejich skladování a pokusech zaútočit na civilní a vojenské představitele v Jordánsku," řekl.

Džavdí už dříve uvedl, že vysoký představitel Hamásu v syrském Damašku plánoval útoky proti jordánským zpravodajcům. Nyní dodal, že mezi zabavenými zbraněmi byly raketové opalovací systémy vyrobené v Íránu. "Objevili jsme nové zbraně a pátráme po dalších," sdělil.

Kvůli aféře v dubnu odložil cestu do Jordánska palestinský ministr zahraničí. O problému jednal předseda samosprávy Mahmúd Abbás, který není členem Hamásu. Dohodl, že aféru bude šetřit společná palestinsko-jordánská komise, ale Hamás se na její práci nebude podílet.

Hamás popřel jakoukoli vinu už na konci dubna, když Jordánsko tuto militantní palestinskou skupinu prvně obvinilo z pašování zbraní. Hnutí uvedlo, že by se měly uskutečnit přímá jednání mezi jordánskou vládou a exilovými vůdci Hamásu.

Jordánsko v dubnu oznámilo, že na jeho území byly objeveny skrýše munice, která patřila Hamásu a do Jordánska byla propašována přes Sýrii, kde sídlí exilové vedení Hamásu. Později úřady informovaly o zatčení skupiny, která plánovala útoky na jordánské představitele podle pokynů syrského vedení skupiny. Přípravy byly údajně téměř dokončeny. Tehdy Ammán neuváděl, kolik Palestinců bylo zatčeno.