Romana Prodiho jako vítěze voleb uznal ministr práce v nynějším Berlusconiho kabinetu Roberto Maroni, který patří do Ligy severu, zároveň přiznal vítězům právo na vytvoření vlády.  Jde o první podobnou reakci z Berlusconiho tábora na těsné volební výsledky.

Případný soud by ještě teoreticky mohl s výsledky italských parlamentních voleb zamíchat. Rozhodnout by mohly desítky tisíc hlasů, které byly označeny za zpochybněné a byly zařazeny mezi neplatné.

Týká se to přibližně 83 000 volebních lístků, z toho 43 000 hlasů pro dolní komoru parlamentu. Jejich neplatnost musí definitivně potvrdit kasační soud. Zpochybněny mohly být například takové hlasovací lístky, u kterých se volební komise nedokázaly shodnout na tom, zda jsou platné či nikoli.

Podle dílčích výsledků koalice levého středu Romana Prodiho porazila v boji o obsazení dolní komory pravicové uskupení dosavadního premiéra Silvia Berlusconiho o pouhých 25 000 hlasů. Pokud by většinu nevěrohodných lístků kasační soud uznal, pak by o vítězství té či oné strany ještě mohly rozhodnout.