Věznici za městem Châteauroux v pátek Romand opustil ještě před východem slunce. Jeho život na svobodě se bude řídit přísnými podmínkami. Bude muset bydlet na místě určeném soudem a vyhýbat se veškerým kontaktům s žijícími příbuznými. Zapovězeny pro něj budou kontakty s médii související s jeho případem. Bude též pod pravidelným dozorem a nebude smět navštěvovat několik francouzských regionů.

Ve francouzských médiích je pětinásobný vrah označován jako „falešný doktor”. Romand byl neúspěšným studentem medicíny a svým blízkým téměř dvacet let lhal, že studia dokončil a že začal dělat výzkum pro Světovou zdravotnickou organizaci. Žil z peněz, které vylákal od svých příbuzných a kamarádů, kterým tvrdil, že jejich půjčky investuje ve Švýcarsku.

Uchýlí se do kláštera

Věřitelé na něj ale postupně začali tlačit, přičemž někteří jeho tajemství odhalili. Když dostal Romand strach, že podvod vyjde najevo, v lednu 1993 postupně chladnokrevně zavraždil svou ženu, jejich dvě děti a o den později i své rodiče. Poté se předávkoval prošlými prášky na spaní a zapálil dům. V bezvědomí jej našli hasiči.

Podle zdrojů AFP se nyní Romand chce přestěhovat do benediktinského kláštera ve vesnici Fontgombault. Správce místní samoobsluhy uvedl, že místní obyvatelé o tom věděli už dlouho. „Jenom mniši a starosta říkali, že o tom nevědí. Náš život to nezmění, protože mniši tady žijí úplně samostatně,” dodal podnikatel.

Zavraždil manželku, děti a rodiče. Po 23 letech může na svobodu, rozhodl francouzský soud

Další místní obyvatelé v rozhovorech s AFP nevyjádřili ohledně příchodu Romanda žádné obavy. „Říkám si, že jistě nezůstal po 25 letech stejný. Změnil se,” řekla důchodkyně Marie-Nicole. „Má elektronický náramek a určitě už není nebezpečný. Aspoň se uvolnilo místo ve vězení,” dodala padesátnice Christophe.