První obětí bouře se stala švýcarská turistka, jejíž obytný přívěs smetl vítr do moře z útesu poblíž vesnice Claddaghduff v západoirském hrabství Galway.

„Místo na pláži jsme prohledali a zakrátko jsme našli tělo ženy ve věku mezi 50 a 60 lety,“ uvedla irská policie.

Nedaleko Newry v Severním Irsku, které je součástí Spojeného království, spadl při bouři strom, který jednoho muže zabil a dalšího vážně zranil.

Vítr, který doprovázel bouři Ali a dosahoval rychlosti až 160 kilometrů za hodinu, v Irsku vyvracel a lámal stromy, které v několika případech padaly na automobily. Bez elektřiny se ocitlo v jednom okamžiku zhruba 186 tisíc domácností a podniků, u řady z nich se ale už podařilo dodávky obnovit. Některé domácnosti by podle energetiků mohly být bez elektřiny ale i tři dny. Část domácností a podniků je bez proudu také v Severním Irsku.

Ve středu byly zrušeny desítky letů, které měly odstartovat či přistát na letišti v Dublinu. Provoz přerušily na mnoha místech také trajekty.

Irský prezident Michael Higgins vyzval na Twitteru obyvatele své země k obezřetnosti.

Větrné počasí by podle rozhlasové a televizní společnosti RTÉ mělo Irsko sužovat ještě přinejmenším do konce tohoto týdne. Bouře Ali bude ale postupně slábnout a přesouvat se nad Wales a severní Anglii.