Původně měl Lariové platit měsíčně tři milióny eur (asi 77 miliónů Kč) výživného, soud ale toto rozhodnutí později změnil a stanovil, že jí má vyplácet každý měsíc 1,4 miliónu (přibližně 36 miliónů Kč).

Ve čtvrtek však soud rozhodl, že mediální magnát nemusí platit nic, protože jeho bývalá žena je dostatečně bohatá a dokáže se uživit sama. Její majetek je stanoven na 16 miliónů eur a navíc vlastní rodinné šperky a dům.

Letos v květnu ale kasační soud stanovil, že Berlusconi platit musí, a to na základě odůvodnění, že je třeba, aby Lariové zajistil stejnou životní úroveň jako v době manželství.

Lariové je 61 let a o rozvod požádala v roce 2009. V dopise určenému novinám napsala, že „nemůže zůstat s mužem, který se stýká s nezletilými”. Vzali se v roce 1990 a mají spolu tři děti.

Berlusconi byl v roce 2013 odsouzen k sedmiletému vězení za pohlavní styk s Karimou Mahrúgovou zvanou Ruby v době, kdy byla nezletilá. O dva roky později ho odvolací soud viny zprostil. Stále trvá proces, v němž je viněn z uplácení svědků.