"Zatím není jasné, co se stalo," uvedl ministr dopravy Igor Levitin. Zvažuje se technické selhání, použití nekvalitního paliva, lidská chyba, ale odpovědní činitelé nevylučují ani možnost, že šlo o teroristický útok, i když zatím nebyly nalezeny další důkazy potvrzující tuto možnost.

Mluvčí Federální bezpečnostní služby Sergej Ignatčenko to odmítá: "Po posouzení fragmentů strojů lze říci, že na palubách letadel nedošlo k útoku teroristů. Hlavní vyšetřovací verzí je porušení předpisů."

Letecká společnost trvá na terorismu

Posádka Tupolevu Tu-154 společnosti Sibir Airlines na lince Moskva - Soči však vyslala krátce před katastrofou signál oznamující pokus o únos. Mluvčí společnosti Sibir Airlines v jejím prohlášení též uvádí: "Široké rozprostranění trosek potvrzuje dohady, že letadlo spadlo v důsledku exploze."

Kvůli tragédii se z dovolené v Soči vrátil do Moskvy prezident Putin. Po návratu vyhlásil na dnešek státní smutek, ruské vlajky visí na půl žerdi a z programů televize i divadel byly staženy zábavné programy.

Alkohol zachránil šesti lidem život

Radovat se může pouze šestice Rusů, kterou nepustili na palubu Tupolevu Tu-154, letícího k Černému moři. "Celkem 44 lidí bylo registrováno na let stroje Tu-154 Sibir Airlines, většina mířila k moři na prázdniny. Ale jen 38 se dostalo na palubu - šest mladých mužů bylo tak opilých před nastoupením, že jim vstup nebyl povolen," uvedl list Izvěstija. To jim zachránilo život.