Dvojnásobná matka a babička ze Southportu se koncem srpna zapojila do charitativní akce a na zahradě svých rodičů si od maminky nechala na hlavu vylít ledovou vodu. Okamžitě poté vběhla bosá do kuchyně, kde však na dlaždicích uklouzla.

Devoyová po pádu ztratila na pár vteřin vědomí. „Když jsem otevřela oči, máma se mě ptala, jestli jsem v pořádku. Cítila jsem mravenčení v rukách, a když jsem mluvila, vycházela ze mě nesrozumitelná slova. Vypila jsem ale jen půl sklenky vína, takže jsem věděla, že tím to není,“ popsala.

Žena nakonec skončila v nemocnici. Utrpěla vážné poranění krční páteře, ránu na hlavě a odřeniny. Podle lékařů si jen zázrakem nezlomila vaz. Nyní už Devoyová vzpomíná na svou kbelíkovou výzvu s úsměvem. A ostatním, kteří se jí zúčastní, radí: nikam neutíkejte a nejdřív se osušte.

Nevyléčitelná nemoc

Amyotrofická laterální skleróza je neléčitelné degenerativní onemocnění nervového systému. Trpí jím například slavný britský astrofyzik a matematik Stephen Hawking. Do kampaně, která na tuto nemoc upozorňuje, se už zapojila řada světových celebrit, sportovců, politiků, ale i běžných občanů, kteří se nejen polévají vodou, ale i finančně přispívají na výzkum ALS.

Video

Do kampaně se zapojili mimo jiné Gwyneth Palthrowová, Jean Claude Van Damme nebo Lady Gaga