Záběry z trosek osmipatrové textilky Rana Plaza, ze kterých záchranáři po více než dvou týdnech vyprostili živou ženu, obletěly celý svět. Muž, který v továrně rovněž pracoval, ale tvrdí, že celou story vykonstruovala tamní vláda.

„Uprchli jsme spolu, společně jsme vylezli z trosek. Strávili jsme dva dny v nemocnici, ale ona pak zmizela. Znovu jsem ji uviděl až za 17 dnů v televizi. Říkají, že to byl zázrak. Ale byl to podvod,“ uvedl muž, který ze strachu z vládních represí tají své jméno.

Jeho verzi potvrzuje i zjištění bangladéšských novin Amar Desh. Dívka při výpovědích tvrdila, že se skrz trosky musela prodírat za vodou. Po vyproštění ale neměla na rukou žádné škrábance a také sárí, které měla na sobě, nebylo špinavé. Když se navíc po více než dvou týdnech dostala ze tmy na sluneční svit, světlo jejímu zraku nepůsobilo zjevné potíže.

Video

Dívka popisuje, jak přežila 17 dní zavalená pod troskami zřícené budovy

Bégamová, která v továrně pracovala jen tři týdny, je nyní zaměstnankyní pětihvězdičkového hotelu v hlavním městě za téměř čtyřnásobný plat, než jaký měla předtím. Minulý týden se objevila na tiskové konferenci, která byla po dotazu, zda její záchrana nebyla zinscenovaná, rázem ukončena.