Britská BBC má sice titulek Střední Evropa ve stavu pohotovosti kvůli povodním, po obecném úvodu zmiňujícím záchranné operace v Rakousku, Německu a České republice se ale věnuje hlavně situaci v ČR. Zmiňuje především situaci v Praze, kde je nejvyšší nebezpečí kvůli obavám, že by voda mohla zaplavit historické centrum. Uvádí, že jsou uzavřené stanice metra a že jsou uzavřeny školy. Připomíná též evakuaci zvířat v zoo. Evakuaci tygrů dokonce přibližuje ve videu v záhlaví článku.

Agentura Reuters psala o povodních pod titulkem České povodně vyhnaly 2700 lidí z domů, ohrožují střed Prahy s fotkou zaplavené sochy na Kampě. Uvedla, že jde o nejhorší povodně za posledních deset let a stručně informuje o pěti obětech i o vyhlášení stavu nebezpečí a o tom, že premiér Petr Nečas slíbil na pomoc uvolnit tři sta miliónů korun.

Zaplavená socha na vltavském břehu na pražské Kampě 2. června ráno.

Zaplavená socha na vltavském břehu na pražské Kampě 2. června ráno

FOTO: Roman Vondrouš, ČTK

Německé weby se situaci v Čechách příliš nevěnují, pozornost se soustřeďuje na rozvodněné řeky ve Spolkové republice, ale Zeit Online pod titulkem Praha čeká na povodňovou vlnu píše o přetrvávajícím nebezpečí povodní a o nálezu mrtvého muže v Úpě. Zmiňuje též uzavření metra.

Online zpravodajství listu Die Welt dopoledne informovalo o nárůstu počtu obětí v ČR na pět, přičemž se zmínilo o čtyřech nezvěstných, mezi nimiž jsou i dva raftaři.

O krizové situaci už v neděli informovalo také Radio New Zealand stejně jako agentura Nová Čína, ruská RIA Novosti či kanadský web Globe And Mail.