Vlak naboural do obytného domu plného spících lidí kolem půl třetí ráno. Před tím projel stanicí, k překvapení drážních zaměstnanců ale souprava na nádraží nezpomalila, prorazila bariéry na konci tratě a zastavila se až o dům, ve kterém bylo pět lidí.

„Je neuvěřitelné štěstí, že nikdo uvnitř domu nebyl zraněn,“ řekl podle agentury TT policejní mluvčí Ulf Lindgren. „Šéf záchranné služby nařídil z bezpečnostních důvodů evakuaci domu,“ dodal.

V kabině vlaku se čtyřmi vagóny seděla uklízečka, která soupravu podle všeho ukradla z depa. Ujela s ní necelé dva kilometry. Při nehodě utrpěla vážná zranění a vrtulník ji musel transportovat do nemocnice. Podle místních médií byla zaměstnankyní stanice.

Švédská uklízečka ukradla osobní vlak a narazila s ním do obytného domu.

V domě spalo v době nárazu pět lidí.

FOTO: pli/da, Reuters

Policejní mluvčí Lars Byström uvedl, že žena se narodila v roce 1990. Policie ji zadržela a byla obviněna z obecného ohrožení. „Byla to uklízečka, která z neznámého důvodu ukradla vlak,“ vysvětloval případ listu Aftonbladet Tomas Hedenius, mluvčí společnosti Arriva, která trať provozuje. „Nějak se jí povedlo do vlaku dostat. Zjišťujeme, jak k tomu mohlo dojít.“

Dům, do kterého souprava narazila, je od ochranných bariér na konci trati vzdálený jen asi padesát metrů. Ve vlaku kromě samozvané strojvedoucí nikdo další nebyl.