Medvědice se zakousla paní Darině do nohy. Naštěstí měla holínky a tři vrstvy hrubých ponožek, její zranění proto nejsou nijak vážná. Medvědice způsobila ženě zranění také na ruce a na zádech. Kolega, s nímž žena ošetřovala stromky, jí přiběhl na pomoc; hlasitě křičel a tím útočící medvědici odehnal. „Přistoupil k medvědici docela blízko a začal hulákat. Tehdy ji pustila,“ líčil situaci zeť paní Dariny.

Zraněnou ženu odvezl zeť naproti sanitce, která ji následně odvezla do banskobystrické nemocnice, kde byla umístěna na oddělení úrazové chirurgie. „Stav pacientky je dobrý,“ uvedla nemocnice.

Medvědi se přemnožili

U Hrochotě útočil medvěd i začátkem léta. Muž, který je sportovním trenérem, tehdy před ním utíkal tři kilometry. Lesníci varují, že k podobným útokům bude docházet stále častěji, protože medvědi jsou na Slovensku přemnožení. V okolí Hrochotě napočítali na padesát tisíc hektarů až sto medvědů.

Zástupce náčelníka městské policie ve Vysokých Tatrách Jozef Štefaňák konstatoval, že v tomto období se problémy s medvědy množí. Připravují se totiž k zimnímu spánku a potřebují velké množství potravy. Stále častěji se proto objevují u kontejnerů s odpadky. Městští strážníci ve Vysokých Tatrách mají u sebe pro případ setkání s medvědem speciální sprej. Ten obsahuje dvě procenta dráždivé látky Capsaicín. Tento sprej úspěšně používají proti medvědům například v Kanadě.