Podle letecké společnosti American Airlines odmítl Baldwin vypnout mobilní telefon, na kterém hrál hru Words with friends, a běžel se s ním skrýt na toaletu. Přitom za sebou zabouchl dveře tak prudce, že to slyšeli i piloti do kokpitu. Údajně byl drzý na posádku, kterou častoval "nevhodnými výrazy".

Podle Washington Post pak svou frustraci ventiloval na twitteru, když American Airlines označil za společnost, "kde jako letušky pracují katolické tělocvikářky z 50. let".

Baldwin a jeho mluvčí Matthew Hiltzik si ale postěžovali, že 53letý herec nebyl jediný z pasažérů, který porušil nařízení mít až do otevření dveří letadla vypnuté mobilní telefony a všechna elektronická zařízení. „Ostatní cestující, kteří očividně tweetovali, nebyli za porušení nařízení nijak potrestáni,“ upozornil hercův mluvčí.

Poté, co byl Baldwin z letadla vykázán, bylo mu umožněno letět jiným spojem.

Ve čtvrtek zaslal herec omluvné prohlášení deníku Huffington Post, ve kterém se omluvil spolucestujícím za vzniklé potíže. Nikoli ale posádce nebo letecké společnosti. Naopak se opřel do American Airlines a označil stav leteckých dopravců za zhoršující se.

Postěžoval si také, že změny, které nastaly po teroristických útocích z 11. září, vytvořily z dopravního létání polovojenskou záležitost.