Podle Le Journal du Dimanche, který se odkazuje na anonymní zdroje, by se svatba měla odehrát 8. nebo 9. února, tedy dva týdny poté, co Sarkozy oslaví své 53. narozeniny. Bruniové bylo v prosinci 39 let.

Necelý měsíc po jejich setkání dal prý francouzský prezident Bruniové zásnubní prsten navržený Victoirem de Castellanem z firmy Dior. Bruniová mu údajně darovala hodinky Patek Philippe.

Pokud se zpráva časopisu ukáže jako pravdivá, Sarkozy se ožení již potřetí a to ani ne čtyři měsíce poté, co se hlava státu rozvedla se svou druhou ženou Cecílií. Šlo by o vůbec první svatbu francouzského prezidenta v době výkonu mandátu. Bruniová byla vdaná "jen" jednou a to za filozofa Raphaela Enthovena, spolu mají syna Aureliena.

Vlastníkem Journal du Dimanche je Arnaud Lagardere, blízký přítel Sarkozyho, který je podle agentury DPA většinou dobře informovaný o plánech francouzského prezidenta.

Don Juan v sukních

Podle listu jsou někteří přátelé Bruniové znepokojeni rychlostí, s jakou věci postupují kupředu, i perspektivou, že by Bruniová byla uzavřena v Elysejském paláci v roli první dámy.

Bruniová má pověst dona Juana v sukních. Sama před necelým rokem v rozhovoru pro Le Figaro Madame řekla, že monogamie ji děsně nudí. "Monogamní jsem čas od času. Láska trvá dlouho, ale žhavá touha dva nebo tři týdny," prohlásila.

Sarkozy nastoupil do úřadu loni v květnu se sliby výrazných změn. Po prvním období vysoké obliby důvěra v něho postupně klesá. V průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil list Le Parisien, mu ji vyslovilo už jen 48 procent dotázaných, o sedm procent méně než před měsícem. Počet těch, kdo mu nedůvěřují, stoupl na 45 procent.