"Podle lékařů je jeho stav kritický," uvedl Interfax. Podnikatel Kovtun je jedním z účastníků schůzky s Litviněnkem, která se odehrála 1. listopadu v londýnském hotelu Millenium. Litviněnko zemřel 23. listopadu na otravu radioaktivním poloniem 210. Kovtun byl jedním z prvních svědků, jež britští vyšetřovatelé, kteří přijeli do Moskvy tento týden, vyslechli.

Ruská prokuratura ve čtvrtek oznámila, že u Kovtuna se "rozvinula nemoc rovněž spojená s radioaktivní látkou", a zahájila vyšetřování pokusu o vraždu. Litviněnko měl ve čtvrtek pohřeb v Londýně.

Advokát Romašov však zprávu o kómatu důrazně popřel. Romašov prý mluvil s Kovtunovými zástupci, podle nichž je podnikatel v pořádku. Advokát zastupuje dalšího svědka v aféře Andreje Lugového.

V péči lékařů skončil také další z Rusů, kteří se setkání účastnili, Andrej Lugovoj. Stopy po ozáření radioaktivním poloniem 210 se našly také v tělech pracovníků hotelu Millennium. Podle britské Agentury pro ochranu zdraví bylo sedm zaměstnanců hotelového baru vystaveno působení této látky. Nebezpečí pro veřejnost je podle agentury velmi nízké.