Hlavní obsah

Pedagogické muzeum Jana Ámose Komenského v Praze zahajuje výstavu o historii výuky dějepisu. Výstava představí návštěvníkům například učebnice dějepisu, fotografie, školní obrazy či pomůcky, které pocházejí nejen z tuzemska ale i ze zahraničí.

Pedagogické muzeum ukáže návštěvníkům, jak se učil dějepis

Výstava si klade za cíl seznámit návštěvníky s výukou historie v českém prostředí. Kořeny dějepisu jako školního předmětu nalezneme již v 16. století. Jako učební předmět v dnešním slova smyslu byla historie do škol zavedena díky reformám uskutečněným Marií Terezií.

Výstava pod názvem Stalo se v zemi české...Jak se učil dějepis návštěvníky seznámí s formami vyučování dějepisu od 16. století až po dnešní dobu, včetně politických okolností, které výuku ovlivňovaly.

Výstava potrvá od 22. května do 9. listopadu 2009. Návštěvníci mohou do Pedagogického muzea J.A. Komenského zavítat denně mimo pondělí. Záštitu nad výstavou převzal náměstek ministra školství Jindřich Kitzberger.

Zahájení výstavy bude spojeno s vernisáží, na které vystoupí například herec Stanislav Zindulka, který bude předčítat ze vzpomínek na vyučování dějepisu.

Více informací o pedagogickém muzeu naleznete na webových stránkách www.pmjak.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků