Hlavní obsah

České Budějovice lákají studenty nejen na pivo

Jihočeská univerzita patří v České republice k nejmladším. Přesto díky některým fakultám jihočeské krajské město nabízí i dlouholetou tradici ve vysokoškolském vzdělávání. Mezi prestižní fakulty patří Fakulta zemědělská, kam každý rok zamíří ti nejlepší studenti tohoto zaměření. Celková nabídka oborů je ale mnohem pestřejší.

České Budějovice lákají studenty nejen na pivo

Pár čísel

Více než devět tisíc studentů navštěvuje dvě veřejné vysoké školy a jednu soukromou. Vysokoškolákem je tedy asi každý dvanáctý obyvatel Českých Budějovic. Jihočeská univerzita byla založena v roce 1991 a výrazně pozměnila tvář města. V roce 2006 zde přibyla ještě další veřejná vysoká škola: Vysoká škola technická a ekonomická.

Pro a proti

České Budějovice patří mezi nejhezčí česká historická města. Pro svůj kraj jsou významným kulturním i vzdělávacím centrem. Historie Jihočeské univerzity sahá až do roku 1948, kdy tu byl založen pedagogický institut, což je předchůdce dnešní Pedagogické fakulty. Jihočeská univerzita se snaží o rozvoj zahraniční spoluprácí, ale i partnerstvím s českými univerzitami.

Petr Lang, student oboru Obchodní podnikání na Jihočeské univerzitě, pro Studentské Městečko.cz uvedl: „Budějovice se o svoje studenty vcelku starají. Výuka JČU probíhá většinou ve starších objektech. Takže z některých prostor sálá smrt a funkcionalistická architektura tomu dává pořádný říz.“

Co studovat v Českých Budějovicích

Na sedmi fakultách Jihočeské univerzity můžete studovat obory například z oblastí ekonomiky, humanitních studií, přírodovědy, teologie, zemědělství nebo sociální práce. Prestižní fakultou Jihočeské univerzity je Zemědělská fakulta. Spousta uchazečů tedy míří právě na jeden z jejích oborů. Vysoká škola technická a ekonomická nabízí bakalářské studijní programy oborů Ekonomika podniku a Stavební management.

Od října 2008 zde pak bude nově probíhat výuka oborů na detašovaných pracovištích Stavební fakulty ČVUT Praha a Strojní fakulty TU Liberec. Soukromá Vysoká škola evropských a regionálních studií nabízí v bakalářském programu dva studijní obory v prezenční nebo kombinované formě studia, a to Mezinárodní teritoriální studia a Bezpečnostně právní činnost.

Převzato z portálu Studentské městečko

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků