„Nechceme konkurovat velkým agenturám.  Není to možné už proto, že všichni naši vedoucí kurzů věnují většinu času svým hlavním profesím, takže možnosti expanze jsou omezené,“ říká Petr Hampl, jeden z tutorů sítě a spolupracovník firmy  Software602.

Podle něj se budou řady vedoucích kurzů, postupně rozšiřovat. „Nebudeme ale s takovým rozšiřováním spěchat. Chceme do sítě Open Mind zařazovat jen lidi, kteří svou práci dělají na výborné úrovni. A to nepoznáte ze životopisu. Většinou takového člověka musíte znát nebo aspoň dobře znát někoho, kdo s ním pracoval,“ popisuje ambice Open Mind Hampl. Dříve působil ve společnosti Logica jako její marketingový ředitel pro region střední a východní Evropy. Tím je dáno i zaměření kurzu, který sám vede – marketing technologií.

Dalšími zakládajícími členy sdružení jsou Vladimír Braun, jednatel konzultační firmy Business Excellence Consulting, Slávka Hametová, ředitelka místního zastoupení firmy Strategix a Martin Ohlídal, ředitel pro konzultační služby ve společnosti Centire.

„Reagujeme na poptávku po vzdělávání tohoto typu, ale především děláme něco, co nás baví,“ říká Slávka Hametová. „Vycházíme z premisy, že i manažerské řemeslo je pořád jen  řemeslo. Že se ho nejlépe naučíte spoluprací s někým, kdo má rozsáhlé praktické zkušenosti, chce je s vámi sdílet a umožní vám vyzkoušet si různé úlohy v praxi. Právě na nácvik praktických zkušeností je naše kurzy z velké části zaměřeny.“