Na začátku své existence si instituce vytkla tři hlavní cíle, které se jí postupem času podařilo splnit. V Praze byla vybudována Lidová hvězdárna se sídlem na Petříně, navíc byla zřízena knihovna a na posledním z cílů - popularizaci výsledků moderní astronomie, pracují představitelé České astronomické společnosti dlouhodobě.

Z popularizačních aktivit se Česká astronomická společnost zabývá například Astronomickou olympiádou pro žáky základních a středních škol. Pravidelně také upozorňuje veřejnost na výskyt pozoruhodných jevů na noční obloze. Na svých webových stránkách pak nabízí podrobné informace o sluneční soustavě i objektech hlubokého vesmíru.

Na zítřek nachystala Česká astronomická společnost u příležitosti svých devadesátých narozenin slavnostní setkání v pražském Klementinu. Oslava výročí bude doprovozena předáním dvou významných vědeckých cen - Nušlovy ceny pro Jana Vondráka a historicky první Kopalovy přednášky pro Pavla Spurného. Vyznamenaní se ujmou laureátské přednášky. S proslovem vystoupí i předsedkyně České astronomické společnosti Eva Marková, stejně jako Jiří Grygar, v němž má instituce osobnost čestného předsedy.

Na zítřejší setkání od 10:00 do 17:00 hodin v Zrcadlové kapli Národní knihovny v Praze zve Česká astronomická společnost zástupce odborné i široké veřejnosti.