Hlavní obsah
Budova Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské (FJFI) ČVUT Foto: FJFI

Zájemci o studium na jaderné fakultě ČVUT se mohou hlásit ještě v září

Téměř 70 tisíc středoškoláků letos skládá maturitu, velká část z nich bude zřejmě pokračovat ve studiu na některé VŠ. Většina studentů sice přihlášku ke studiu podala v řádném termínu, nicméně stále existují možnosti se někam hlásit. Například i na pražskou „jaderku”.

Budova Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské (FJFI) ČVUT Foto: FJFI
Zájemci o studium na jaderné fakultě ČVUT se mohou hlásit ještě v září

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská Českého vysokého učení technického (FJFI ČVUT) v Praze vypsala náhradní termín pro podání přihlášek do 7. září. Přijímací zkoušku do bakalářského studia přitom FJFI letos všem přihlášeným promíjí.

„Naše fakulta se může pochlubit stoprocentním uplatněním svých absolventů. Poptávka je tak vysoká, že i kdybychom počet absolventů zněkolikanásobili, stále nebude stačit. Obrovský zájem je jak o fyziky či chemiky, tak o absolventy matematických směrů studia či směrů zaměřených na informační technologie,” popsal proděkan FJFI pro pedagogiku Michal Beneš.

Nedávno navíc fakulta získala akreditaci pro nový studijní program Vyřazování jaderných zařízení z provozu, který je v Evropě ojedinělý.

Celkem si tak zájemci o bakalářské studium mohou vybírat z 19 studijních směrů. Díky společnému základu většiny z nich není podle školy problém, aby studenti během prvního roku či dvou změnili původně vybraný studijní směr.

Podle Beneše je jednou z předností FJFI i téměř rodinná atmosféra. „Velmi rychle se noví studenti seznámí se svými staršími spolužáky i s vyučujícími a navzájem si pomáhají ke zdárnému dokončení studia,“ dodal.

Přihlášku ke studiu je možné letos podat bezkontaktně - stačí ji vyplnit online a potřebné podklady poslat e-mailem.

Zájem o techniku roste

Jak ukázala aktuální analýza vzdělávací společnosti Tutor, mezi uchazeči o studium na vysoké škole letos oproti loňsku obecně vzrostl zájem o technické obory, přihlásilo se na ně zhruba o desetinu více lidí než loni.

Výrazný nárůst přihlášek zaznamenalo jak ČVUT, tak třeba i Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO).

Svůj vliv nepochybně mohlo mít i letošní zmírnění, nebo dokonce přímo zrušení přijímaček na některých školách, fakultách či oborech, případně leckde právě i zmíněná možnost hlásit se na univerzitní obor později.

Na lékařské a zdravotnické obory přitom přišlo ve srovnání s minulým rokem přihlášek méně, i když je o ně zájem stále velký.

Přijímačky na vysoké školy se letos každopádně kvůli mimořádné situaci kolem koronaviru na řadě oborů posunuly na pozdější termíny než obvykle. Někde začaly zkoušky v polovině června, jinde se budou konat i v červenci či srpnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků