Hlavní obsah

Portugalský prezident chystá přednášku a besedu na Univerzitě Karlově

Rektor Univerzity Karlovy profesor Václav Hampl přivítá v pátek 16. dubna v 10 hodin ve Vlasteneckém sále portugalského prezidenta Aníbala Cavaco Silvu a jeho manželku paní Máriu Cavaco Silvu. Prezident pronese přednášku a pak bude diskutovat se studenty portugalistiky Ústavu románských studií FF a se studenty Institutu mezinárodních studií FSV UK.

Portugalský prezident chystá přednášku a besedu na Univerzitě Karlově

Prezident se poté zúčastní vernisáže výstavy výtvarných děl Jiřího Vovse, jehož tvorba je inspirována poezií portugalského básníka Pessoy. Výstavu pořádá Portugalské centrum Institut Camoes v Praze v Křížové chodbě Karolina, kde portugalského prezidenta a ostatní hosty přivítá Joaquim Coelho Ramos, ředitel Institutu Camoes a mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Portugalské republiky.

Univerzita Karlova spolupracuje s Portugalskem od roku 1987, kdy uzavřela dohodu s Universidade de Coimbra týkající se zejména výměny vědecko-pedagogických pracovníků. V roce 2003 na FF UK oficiálně vzniklo Centrum portugalského jazyka poté, co UK podepsala Protokol o spolupráci s Instituto Camões Portugal.

Prezident Portugalské republiky Aníbal Cavaco Silva s manželkou Marií Cavaco Silva přijíždí na státní návštěvu České republiky na pozvání prezidenta republiky Václava Klause.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků