Úkolem soutěžících je letos stejně jako v prvním ročníku zachytit zajímavé okamžiky, v nichž se odráží pozitivní vliv chemie na náš život. Chemie je všude kolem nás, ale ne všichni si to uvědomují a pod pojmem chemie vidí pouze některé negativní jevy spojené obvykle s lidským pochybením při zacházení s některými chemickými látkami.

Rampouchy na střeše i hořící slivovice

Autoři fotografií zachytili v loňském ročníku např. rampouchy na střeše i hrneček s kávou, dívčí oko s řasenkou i krásu krystalů, sněhovou vločku i hoření slivovice. Vítězným snímkem se stala fotografie Za tajemstvím kvašáků autorky Evy Malečkové ze série Chemie v kuchyni.

Vítěz získá fotoaparát

Letošní soutěž má stejně jako v roce 2010 tři kola, jejichž vítězové získávají drobné dárky. Začátkem ledna 2012 pak bude vyhlášen celkový vítěz, který získá fotoaparát od firmy Olympus. Ale fotoaparáty čekají i na ty, kteří obsadí druhé a třetí místo.

Zvláštní finálovou cenu budou moci stejně jako loni udělit návštěvníci facebooku, kteří vyberou z nejlepších snímků jednotlivých kol.

Šance na zveřejnění v kalendáři školy

„Bonusem pro všechny účastníky, kteří pošlou své snímky do poloviny listopadu na adresu školy, je jejich zveřejnění v nástěnném kalendáři, který VŠCHT speciálně vydává a který získají při vyhlašování výsledků všichni zúčastnění. Uzávěrka soutěže je ale až 31. prosince, šance na zisk fotoaparátů je tedy stále ještě ve hře,“ připomíná mluvčí VŠCHT Ivanka Picková.