Podle autorů se exaktním vědám věnuje stále méně lidí. Už školáci často získají kvůli nevhodné výuce odpor k chemii, fyzice či matematice. Nový areál nazvaný Návštěvnické centrum by mohl zájem o vědu podnítit.

"Obyvatelé Pardubic by měli být hrdí na industriální tradici města," řekl Prokop.
Vědě se z podobných zařízení věnuje například Národní technické muzeum v Praze, IQ park v Liberci a Techmania v Plzni. Bývalá jatka vedle Tyršových sadů by nabídla 1600 metrů čtverečních vnitřních expozic a 2000 metrů čtverečních venkovních expozic, kde by se jednotlivé expozice věnovaly například robotice, nanotechnologii, vesmíru, životu na Zemi, chemii a dopravě.

"Máme jedinečnou příležitost získat evropské peníze. Neměli bychom to propásnout," řekla Alexandra Prokopová z Uskupení Tesla.

Pokud bude město v žádosti úspěšné, vědní centrum se veřejnosti otevře v roce 2013. Jeho celková cena se bude odvíjet od výšky dotace. Lidé z Uskupení Tesla by kromě centra také rádi zbudovali industriální stezku městem, která by zájemce provedla po zajímavých průmyslových objektech. V plánu jsou i mobilní venkovní expozice, ovšem vše záleží na množství získaných peněz.