Hlášení o incidentu došlo na tísňovou linku městské policie, operační důstojník vzápětí vyslal na místo incidentu hlídku a vozidlo vybavené defibrilátorem. Byla vyrozuměna i záchranná služba.

Hlídka dorazila na místo během pěti minut. Na schodech na břehu náplavky u jedné ze zakotvených lodí seděl  promočený muž a silně se třásl. Hlídka mu okamžitě pomohla vysvléci mokré věci, zabalila ho do izotermické fólie a posadila do služebního vozidla. Až do příjezdu vozidla zdravotnické záchranné služby strážníci kontrolovali jeho zdravotní stav.

„V té době se také dostavila na místo neznámá žena, která hlídce sdělila, že je přítelkyní dotyčného muže. Uvedla, že společně s přítelem konzumovali alkohol a došlo mezi nimi k hádce. Ona potom úmyslně strčila do přítele tak, aby spadl do Vltavy a zchladil se. Mokrý a podchlazený muž následně její slova potvrdil. Strážníci pojali podezření ze spáchání trestného činu a přivolali kolegy z policie, kteří si celou událost převzali k dořešení," informovala mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. 

Šestatřicetileté ženě bylo následně naměřeno skoro 1,5 promile a devětatřicetiletému muži bezmála 2,5 promile alkoholu v dechu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.