Pravdou je, že "Lenonka" již dávno ztratila punc, se kterým byla stvořena, jako připomenutí úmrtí geniálního hudebníka Johna W. Lennona a také obdivu k hudbě skupiny The Beatles. 

Lennonův portrét v obloukovitém výklenku vznikl v roce 1980, vzápětí následovaly další malby, až byla postupně zeď plná. To ale nebylo vhod režimu, zvláště když plocha je naproti velvyslanectví Francie. Z politického hlediska jasná provokace. Shromažďování se tu netrpěla, zvláště v roce 1988 tu skončily policejní zásahy dost krvavě.

Policisté malovali obušky

Příslušníci pohotovostního pluku, vzorně vystříhaní, tu máničkám barvily obušky hřbety do červena. Ve sdělovacích prostředcích bylo hnutí označeno jako lenonismus, mladí lidé, kteří se tu scházeli, jako agenti Západu, kriminální živly, sociopati, příživníci.

Lennonova zeď se v poslední době stala jen plochou k malování, Lennon a jeho protiválečné názory byl zabarveny. Jsou i nyní, už je to zase jen barevná skvrna, nyní majetek řádu maltézských rytířů, kteří dali zeď k dispozici umělcům, hlavně neumělcům.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.