V západním prostoru Dolních Vítkovic u již velmi dobře známé Vysoké pece č. 1 a její nástavby Bolt Tower se konala ve středu 13. září velmi pěkná a zábavná akce pro děti a jejich rodiče. 

Od 15 do 18 hodin se mladí opravdu mohli vydovádět. Ne vždy se stane, že se dítě může posadit na čtyřkolku městské policie nebo dopodrobna si prohlédnout vojenské auto Iveco LMV téměř pětimetrové délky a dvoumetrové šířky, do kterého si s radostí nastoupily i maminky dětí.

Okolo 16. hodiny do Dolních Vítkovic vjely motorky BMW hradní stráže. Komentátor spolu s velitelem jednotky vysvětlili dětem typy motorek a některé akční děti si mohly vyzkoušet jak se na nich sedí. Ještě předtím své vystoupení měli koníčci hipologického oddílu Městské policie Ostrava.

Aktivní byli zdravotníci i hasiči. I s jejich technikou se zde mohly děti seznámit. Zúčastnění v průběhu tří hodin zhlédli činnost zácharnářů i jejich praktickou ukázku lezecké techniky. Na akci se podíleli také instruktoři a učitelé Velkého světa techniky Dolních Vítkovic.

Ve čtvrtek 14. září dopoledne proběhne pro studenty středních škol v Minikavárně na Kostelní ulici 3 v centru Ostravy Den s dokumenty České televize. V pátek 15. září 2017 v Knihcentru Ostrava bude tradiční beseda s piloty Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil AČR od 14 do 17 hodin.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.