Hlavní obsah
Vítězný tým mažoretek s Mědílkovými, v popředí s putovním pohárem Mistra ČR republiky i s nejvyšším oceněním – křišťálovou Korunou krále Jiřího. Foto: Archív mažoretek

Skvělý úspěch si užívají mažoretky Taneční školy A+A Mědílkových, které se o víkendu vydaly do Poděbrad na Mistrovství České republiky mažoretkových skupin. Domů se pak vrátily ověnčené titulem Mistr České republiky. Prestižní ocenění se tím do Zlína vrací po pěti letech.

Vítězný tým mažoretek s Mědílkovými, v popředí s putovním pohárem Mistra ČR republiky i s nejvyšším oceněním – křišťálovou Korunou krále Jiřího. Foto: Archív mažoretek
Zlínské mažoretky jsou nejlepší v ČR

„Zároveň zvítězily i v kategorii nejlepší pochodovky – což je disciplína, kdy mažoretky pochodují na náhodně losovanou hudbu. Vybírá se z deseti známých pochodů. V této disciplíně jsme naposled zvítězili před deseti lety. Celkově byly naše seniorky tak úspěšné, že zvítězily napříč všemi kategoriemi a získaly hlavní cenu Mistrovství ČR – Korunu krále Jiřího,“ vypočetl úspěchy taneční mistr Aleš Mědílek.

Konkurence byla přitom v Poděbradech velmi silná – utkalo se zde čtyřicet osm nejlepších mažoretkových skupin z celé České republiky a jen v seniorské kategorii jich bylo dvacet čtyři.

„Chtěla bych moc poděkovat holkám – mažoretkám, protože byly opravdu výborné. A poděkování za podporu patří i Kulturnímu fondu města i všem fanouškům,“ vypočetla vedoucí vítězných mažoretek Dana Mědílková.

„Tímto úspěšným víkendem v Poděbradech jsme postoupili na podzimní mistrovství Evropy do Anglie, takže momentálně nás čeká vypisování žádostí o dotace a granty, abychom mohli na soutěž vyrazit. Formu na vynikající reprezentaci Zlína děvčata rozhodně mají,“ dodala Dana Mědílková.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků