Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.

Zhrzený milenec kladivem těžce zranil na hlavě svého soka v lásce

Osmnáctileté vězení hrozí pětatřicetiletému muži, který v pondělí 10. září v obci na Rožnovsku kladivem vážně zranil čtyřiadvacetiletého muže. „Obviněného vzal ve středu 12. září soudce na návrh státního zástupce do vazby,“ informovala dnes zlínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Ilustrační foto. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.
Zhrzený milenec kladivem těžce zranil na hlavě svého soka v lásce

Čtyřiadvacetiletý muž byl v bytě se svojí přítelkyní, která tam bydlí. Kolem půl jedné po poledni dovnitř nezvaně vstoupil její bývalý přítel a začal ho slovně napadat a vyhrožovat mu usmrcením.

„Mladík měl z útočníka strach, protože ho už dříve napadl a způsobil mu vážnější zranění. Navíc mu už delší dobu slovně i prostřednictvím telefonu stále vyhrožoval. Z obav z dalšího útoku měl proto u sebe na svoji obranu pepřový sprej a plynovou pistoli, kterou proti agresivnímu muži v bytě použil. Útočník vzal kladivo a opakovaně udeřil aktivně bránícího se muže velkou silou do hlavy,“ popsala událost policejní mluvčí.

Dalšímu útoku zabránila žena, která útočícího muže odstrčila. Zraněnému se podle policistky díky tomu podařilo z bytu utéct ven, kde požádal náhodného kolemjdoucího, aby mu zavolal záchrannou službu, která odvezla muže do nemocnice, kde je stále s vážným poraněním hlavy hospitalizovaný. Útočník z bytu odešel, při incidentu neutrpěl žádné zranění.   

„Bezprostředně po oznámení začali policisté po muži pátrat, zanedlouho ho zadrželi a odvezli do policejní cely. Po zadržení měl muž v dechu přes dvě promile alkoholu. Na místo činu nejprve vyjížděli vsetínští kriminalisté, ale když zjistili podezření z pokusu vraždy, věc si převzali a nadále šetří krajští zlínští kriminalisté,“ sdělila Lenka Javorková.

Vyšetřovatelka krajského oddělení obecné kriminality muže den po útoku obvinila ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody.

„Ve středu 12. září podala podnět a návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval, a v odpoledních hodinách policisté muže eskortovali do vazební věznice v Olomouci. Za zmíněné trestné činy může být obviněný potrestán trestem odnětí svobody na deset až osmnáct let. Za trestnou činnost násilného charakteru už byl v minulosti několikrát odsouzen,“ dodala policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků