Hlavní obsah
Vítězové Valachy tour 2018 - Petr Šťastný a Lucie Skřivánková. Foto: archiv Valachy tour

Závod Běhej Valachy vyhrál Tomáš Lichý, celou sérii Valachy tour Šťastný a Skřivánková

Tomáš Lichý se stal vítězem běžeckého závodu Běhej Valachy, který se konal v sobotu 20. října ve Velkých Karlovicích. Mezi ženami zvítězila Tereza Tvarůžková. Celkem se do posledního letošního závodu pětidílné série Valachy tour zapojily tři stovky dospělých závodníků a k tomu dvě stě dětí.

Vítězové Valachy tour 2018 - Petr Šťastný a Lucie Skřivánková. Foto: archiv Valachy tour
Závod Běhej Valachy vyhrál Tomáš Lichý, celou sérii Valachy tour Šťastný a Skřivánková

Pořadatelé současně vyhlásili celkové výsledky seriálu Valachy tour, v němž mezi muži zvítězil Petr Šťastný a mezi ženami Lucie Skřivánková.

Do jednotlivých akcí seriálu, jenž je v ČR ojedinělý kombinací pěti závodů v různých disciplínách, se v průběhu roku zapojilo 2 500 sportovců včetně dětí.

„Těší nás, že se Valachy tour za těch uplynulých šest let stala zavedenou, uznávanou a oblíbenou akcí nejen u dospělých, ale často u nás závodí celé rodiny a přibývá i sportovních oddílů, které k nám vozí malé sportovce, a to i ze Slovenska. Příští sedmý ročník odstartujeme 9. února závodem na běžkách Noční stopa Valachy V dalších měsících se pak sportovci opět mohou těšit na duatlon, závod horských kol, běh a naši profilovou a nejnavštěvovanější akci – triatlon Valachy Man, kterého se letos zúčastnilo tisíc sportovců,“ uvedl prezident Valacha tour Vladimír Sušil.

Závod Běhej Valachy, který letošní ročník uzavřel, nabídl sportovcům dvě trasy dlouhé 6,5 a 12 km. Vítěz Tomáš Lichý zaběhl hlavní, delší trasu s náročným převýšením 400 metrů v čase 45:24, s minutovým náskokem před hlavním rivalem a týmovým kolegou Markem Chrascinou. „Marek je lepší vrchař, takže jsem se ho do kopce snažil držet, abych ho neztratil, což se podařilo. Na hřebeni už jsem se mu pak cukl a druhá půlka se mi běžela skvěle. Terén byl ideálně suchý, na něm člověk doslova letí. Běhej Valachy má dost technických pasáží, které mi sedí, takže jsem si dnes závod opravdu užil,“ pochvaloval si Tomáš Lichý, loni na stejné trati druhý.

„Nemám běh ráda, ale dnes mě to strašně bavilo. Už se připravuji na zimní sezónu, což určitě hodně pomohlo fyzičce. Byl to skvělý zážitek,“ dodala vítězná žena, běžkyně na lyžích Tereza Tvarůžková.

Celkové vítězství v seriálu Valachy tour si odnesla dvojice sportovců, kteří se shodou okolností oba specializují na horské kolo. Vítězný muž Petr Šťastný prozradil, že ač cyklista, nejvíc ho bavil triatlon „Valachy Man byl dokonce můj první triatlon v životě, stejně tak duatlon a byl jsem nadšený. Určitě rád přijedu i příští rok,“ pochvaloval si Petr Štastný.

Stejné dojmy si odnáší vítězná žena Lucie Skřivánková. „Kolo je moje hlavní disciplína, ale věnuji se i jiným sportům, takže zvláště Valachy Man byl pro mě top po všech stránkách – od tras až po atmosféru. Nejtěžší byl pro mě závod na běžkách, můj vůbec první. Ale chci se i běžkám věnovat a příští rok chci v seriálu určitě pokračovat,“ uvedla Lucie Skřivánková.

Seriál Valachy tour pořádá Resort Valachy Velké Karlovice. Dva ze závodů – Valachy Man a Valachy Duatlon - se přitom počtem účastníků řadí na špičku v tuzemsku.

Resort Valachy také pro sportovce organizuje různé sportovní kempy. Již v lednu 2019 to bude tradiční Škola běžeckého lyžování, na jaře pak Běžecká škola Miloše Škorpila a v létě Triatlonový kemp s Ironmanem Petrem Vabrouškem. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků