Hlavní obsah
V Informačním centru na náměstí F.L.Věka jsou shromaždovány názory těch, kteří se chtějí spolupodílet na rozvoji města. Foto: Dana Ehlová

Workshop studentů architektury a mladých architektů v Dobrušce

Ve dnech 1. až 6. srpna proběhne v Dobrušce architektonický workshop v podobě pracovního setkání mladých architektů a studentů architektury pod vedením Ing. arch. Zuzany Retterové a MgA. Petry Karlové.

V Informačním centru na náměstí F.L.Věka jsou shromaždovány názory těch, kteří se chtějí spolupodílet na rozvoji města. Foto: Dana Ehlová
Workshop studentů architektury a mladých architektů v Dobrušce

Vedení dobrušské radnice zastupuje na architektonickém workshopu místostarosta Petr Lžíčař spolu se zastupitelkou Janou Šťáskovou, iniciátorkou tohoto setkání.

Pracovní část akce začne v neděli 2. srpna v 10 hodin u sokolovny. Právě odtud se vydají účastníci na komentovanou prohlídku města, na níž jsou zváni i občané.

Svůj pohled na rozvoj města i jeho současnost mohou Dobrušťáci vyjádřit již nyní a jejich názory se stanou jedním z podkladů práce mladých architektů v Dobrušce.

„V Informačním centru na náměstí F. L. Věka jsou shromaždovány názory těch, kteří se chtějí spolupodílet na rozvoji města,” řekl místostarosta Petr Lžíčař a vyslovil přání, aby se obyvatelé Dobrušky zapojili v co největším počtu.

Na připravené mapě města mohou zájemci barevnými samolepkami označit svoje oblíbená místa v Dobrušce i ta, která by si přáli změnit, popř. lokality, kam nechodí rádi. Svůj postoj může každý jednotlivec doplnit písemnými vzkazy pro skupinu architektů, zaznamenanými do dotazníkového plakátu a tím třeba ovlivnit budoucí směřování Dobrušky.        

Je tedy dobře, že se vzkazy či názory pro vedení radnice a skupinu architektů začínají hromadit. Objevuje se v nich například spokojenost s opravou Rýdlovy vily, s rekonstrukcí areálu pivovaru či vzhledem kostela sv. Václava. Na druhé straně poukazují někteří účastníci ankety na stav kulturního domu a nejsou spokojeni s výsledkem rekonstrukce prostranství před rodným domkem F. L. Věka.          

A co od workshopu architektů očekává město samotné? „Byli bychom rádi, kdyby z workshopu vzešel podnětný návrh nebo nápad pro vyřešení území zahrnující Archlebovy sady, kulturní dům, sokolovnu a autobusové nádraží. Pokud se to podaří, bude vedení města zvažovat jeho využití,” poznamenal Ing. Lžíčař, který má územní rozvoj Dobrušky v gesci.

Architektonický workshop v Dobrušce vyvrcholí veřejnou prezentací výsledků. Ta se uskuteční ve čtvrtek 6. srpna od 14 hodin v malém sále Společenského centra - Kino 70.       

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků