Hlavní obsah
Reprodukce obrazů výtvarnice Hany Germaničové z Mníšku pod Brdy uvede letní výstava v Galerii JCM na zámku Dobříš. Foto: Archiv zámku Dobříš

Výstava na zámku v Dobříši nabídne reprodukce Muchy či Brožíka od výtvarnice Germaničové

Reprodukce obrazů od malířů Václava Brožíka či Alfonse Muchy nebo několik portrétů slavných osobností nabídne výstava výtvarnice Hany Germaničové v Galerii JCM na zámku v Dobříši. K vidění bude od 1. července do konce srpna.

Reprodukce obrazů výtvarnice Hany Germaničové z Mníšku pod Brdy uvede letní výstava v Galerii JCM na zámku Dobříš. Foto: Archiv zámku Dobříš
Výstava na zámku v Dobříši nabídne reprodukce Muchy či Brožíka od výtvarnice Germaničové

„Václav Brožík i Alfons Mucha pro mě od malička byli malířské ikony. Muchovy jemné tahy a Brožíkův důraz na detail například při ztvárnění ženských šatů jsou okouzlující. Aniž bych o něm věděla něco více, chtěla jsem už nějakou dobu namalovat něco velkého a něco, co by mě naplnilo. Právě dílo Václava Brožíka moje výtvarné touhy uspokojilo a naplnilo. Uvědomuji si ale, že to, co jsem namalovala, je jen zrnko písku přiblížení jeho díla,“ říká výtvarnice a rodačka z Mníšku pod Brdy Hana Germaničová.

Mezi největší zajímavosti, které na zámku Dobříš představí, patří reprodukce Brožíkova slavného obrazu Husopaska či Muchovy Sarah Bernhardtová a Reklama na sušenky.

„Celkem bude v galerii k vidění kolem třiceti obrazů různých velikostí. Momentálně nejradši ze všeho maluji portréty zajímavých, příjemných a něčím přitažlivých lidí. Také několik takových děl, malovaných olejem či kreslených tužkou, na zámku vystavím. Slíbit mohu portréty hvězd stříbrného plátna. Vedle reprodukcí pak vystavím i několik vlastních obrázků – podzimní zámek v Mníšku pod Brdy či mníšeckou Skalku,“ informuje výtvarnice.

Osobní vztah má Hana Germaničová kromě Mníšku také k Dobříši, kde prožila 35 let svého života. „Co jsem se s dcerou nachodila do francouzského parku… Kdysi dávno tam můj strýc býval zahradníkem a poblíž zámku také bydlel. Možnosti vystavovat ve zdejší Galerii JCM si nesmírně vážím a je to pro mě obrovská čest,“ dodává.

Výstava bude k vidění denně od 10 do 16 hodin, jednotné vstupné do Galerie JCM je 40 Kč. Více informací na www.zamekdobris.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků