Hlavní obsah
Foto: zámek Loučeň

Vánoce na zámku Loučeň: pohádka, knížecí Štědrý den i Česká mše vánoční

Bohatý program jako vánoční dárek zdarma nabízí až do Silvestra zámek Loučeň. Tento týden připravil pro děti pohádku, třetí adventní neděli nahlédnou návštěvníci do knížecí rodiny o Štědrém dnu a 23. prosince uslyší Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby. Vánočně vyzdobený zámek tu bude až do Silvestra.

Foto: zámek Loučeň
Vánoce na zámku Loučeň: pohádka, knížecí Štědrý den i Česká mše vánoční

O druhé adventní neděli 9. prosince ve 14 hodin se otevře jeden z běžně nepřístupných zámeckých salónků v přízemí - divadelní sál. Ve vánoční pohádce Kapr Karel vezme kapr děti kolem světa.

V pohádkovém vyprávění nebudou chybět koledy, publikum spolu s kaprem Karlem, jeho kamarádem, kocourem Bubinou a také s paní Ludmilkou Houskovou objedou kus světa v čase, kdy se u nás slaví Vánoce. Jejich výprava se dostane k severským Laponcům, americkým Indiánům, nebo na ostrovy daleké a exotické Polynésie.

Vánoční pohádku  přivezou na zámek Loučeň herci pražského divadelního a hudebního souboru Cylindr. "Líbit se bude všem, kdo rádi cestují po moři i vzduchem a kteří mají takovou fantazii, že se dokážou vžít do pocitů divadelních hrdinů, kteří se budou při svém předvánočním putování přemísťovat dokonce i odpadním kanálem," slibuje manažer zámku Jiří Senohrábek.

Také 3. a 4. adventní neděli nabídnou k adventním prohlídkám na Loučeni odpolední předvánoční programy. V neděli 16. prosince zažijete prohlídky s názvem Knížecí štědrý den - oživené prohlídky zámku s herci v rolích členů knížecí rodiny. A odpoledne 23. prosince ve čtvrtou adventní neděli vyvrcholí cyklus adventních akcí v zámeckém kostele uvedením tradiční České mše vánoční J. J. Ryby a následným Živým betlémem na nádvoří zámku.

Na zámku Loučeň je otevřeno i mezi Štědrým dnem a Silvestrem, denně od 25. prosince do 1. ledna. Akce je určena pro ty, kdo se budou chtít do vánočně vyzdobeného zámku podívat již v klidu, poté co budou dárky rozdané a na krásně upečeném cukroví si budou všichni jenom pochutnávat, takže zbyde čas na procházku.

S rokem 2012 se pak na zámku rozloučí odpolední silvestrovskou oslavou s pravým šampaňským nazvanou Silvestr v jednu, na které jsou vítány především rodiny s dětmi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků