Hlavní obsah
Studio G Foto: Jakub Labor

Miroslava a Vladislav Georgievovi, Pavel Gejguš, Marek David a další. Ostravská skupina umělců se rozhodla založit nové divadlo – Studio G. Divadelníci se dali dohromady pod uměleckým vedením Pavla Gejguše již za éry Staré arény.

Studio G Foto: Jakub Labor
V Ostravě vzniká nové divadlo - Studio G

Odtud se rozhodli na počátku roku 2019 odejít, vzájemné osobní i pracovní vztahy však zpřetrhat nechtěli. „Jedno ráno jsem se probudil s takovým zvláštním pocitem, že něco musím udělat. Ta touha založit nové divadlo, najít nový prostor, začít něco nového, nový příběh,“ prohlásil na úvodním zahajovacím večírku Vladislav Georgiev, ředitel Studia G. Na jeho slova navázal ostravský divadelní režisér Pavel Gejguš: „Máme za sebou nějakou společnou historii a ta potřeba být spolu tu pořád je.“

Důkazem toho byla i první inscenace, která činnost divadla úspěšně zahájila: Viktor, aneb dítka u moci (Roger Vitrac) v podání studentů Janáčkovy konzervatoře v Ostravě v režii Pavla Gejguše a Mirky Georgievové. Studio G slavnostně zahájilo svoji činnost premiérou této inscenace a večírkem 25. 6. 2019 v Divadle Petra Bezruče.

Zároveň se členové Studia G pilně připravují na novou sezónu, jejíž součástí budou inscenace v nastudování předních ostravských herců, čerstvých absolventů i studentů Janáčkovy konzervatoře Ostrava. To je totiž jedním z hlavních cílů Studia G – propojovat umělce napříč generacemi a zkušenostmi, poskytovat inkubátor pro mladé umělce a propojovat je s jejich staršími, zkušenějšími kolegy. Již v srpnu začali zkoušet inscenaci Hordubal (Karel Čapek) a od září inscenaci Za horizont (Marek David).

Studio G po intenzivním jednání se zástupci centrálního městského obvodu získalo do pronájmu prostory v centru Ostravy.

Již během letních prázdnin se členům týmu začala ozývat značná část podporovatelů a fanoušků tohoto nového projektu. Přicházeli s nabídkou fyzické pomoci při rekonstrukci prostor pro potřeby divadla, tak i s dotazy ohledně možného finančního přispění.

Tudíž Studio G na začátku tohoto týdne spustilo ve spolupráci s platformou Darujme.cz online platební bránu skrz kterou můžete nově vznikajícímu divadlu pomoci.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků