Hlavní obsah
Králíček mazlíček Foto: zoo Děčín

V děčínské zoo si děti hrají na ošetřovatele při táborové hře

Příměstské letní tábory jsou stále oblíbenější, děti se přes den zabaví, něco se dozvědí a večer jsou zpět v kruhu rodinném. Zoologická zahrada v Děčíně na tento týden připravila pro 25 dětí akci, při níž si vyzkouší práci ošetřovatelů zvířat, zároveň je to spojeno s celotáborovou hrou.

Králíček mazlíček Foto: zoo Děčín
V děčínské zoo si děti hrají na ošetřovatele při táborové hře

Od pondělí do pátku prožije pětadvacet dětí dny plné dobrodružství, při kterých poznají chod zoologické zahrady, budou pečovat o zvířata a soupeřit o body v soutěžích. Celotáborová hra pro letošek nese název Veterinářem v zoo. Formou her a soutěží si děti nacvičí všechny možné situace, které taková práce obnáší.

„Projdeme veterinární školou, budeme určovat diagnózu, aplikovat léky, uspávat medvěda, řešit bolavé zuby nebo pojedeme na misi do Afriky,“ prozradila vedoucí tábora Alena Houšková. Kromě zábavy čeká děti také možnost vyzkoušet si práci ošetřovatelů zvířat. Budou připravovat krmení pro zvířata, krmit, uklízet výběhy, chystat seno nebo pečovat o zvířata v Expozici rajské ostrovy.

Tábor probíhá pouze tento týden, nadšeny jsou nejen děti, ale i rodiče, kteří s e mohou každý den podívat na klip, zaslaný jim zahradou nebo na fotky na webových stránkách. Dokonalý servis.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků