Hlavní obsah
Na velikonoční víkend je na hradě Svojanov nachystaný bohatý program. Foto: Květa Korbářová

Užijte si Velikonoce na Svojanově

Někdejší královské sídlo je připravené na první letošní slavnosti. Pro návštěvníky je na Bílou sobotu a na Velikonoční neděli připravený program na hradním nádvoří. Návštěvníci se mohou těšit na kejklíře, na hrané scénky, šermířské souboje a ukázky zbraní, ale i na bubeníky a tanečnice.

Na velikonoční víkend je na hradě Svojanov nachystaný bohatý program. Foto: Květa Korbářová
Užijte si Velikonoce na Svojanově

Výletníci se také budou moci podívat, jak to bylo s vyháněním paní Zimy, či jak se pletou pomlázky nebo spřádá příze. Dozvědí se mnohé nejen o Velikonocích, ale také o Hromnicích, či čarodějnicích.

V programu se představí šermíři a tanečnice z letohradského spolku Honorata, znojemský kejklíř Jonáš a bubeníci Mortem z Ústí nad Orlicí. Nebudou chybět ani hry pro děti a tradiční jarmark.

Milovníci historie nepřijdou samozřejmě ani o komentované prohlídky svátečně vyzdobeného hradu zpestřené vyprávěním o starých zvyklostech. Interiéry jsou provoněné velikonočním pečivem. Nechybí ani čerstvé jarní květiny.

Hrad má brány dokořán i na Velký pátek a Velikonoční pondělí, vždy od 9 do 17 hodin. Speciální prohlídky jsou nachystané i na tyto dny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků