Hlavní obsah
Protažené chodníky v libereckém sídlišti Rochlice. Foto: Jana Vančatová

Na Liberecku napadlo do pondělního rána místy až dvacet centimetrů sněhu, v Jablonci nad Nisou během víkendu dokonce půl metru. Nadílka tak prověřila zejména řidiče a silničáře.

Protažené chodníky v libereckém sídlišti Rochlice. Foto: Jana Vančatová
Sníh zasypal také město pod Ještědem

Jak zaznamenali autoři rubriky Vaše zprávy z regionů, o bílou záplavu neměli nouzi nejen obyvatelé Jablonce nad Nisou, ale i sousedního Liberce.

Hlavní městské dopravní tepny se i přes několikadenní vydatné sněžení podařilo udržet průjezdné. Pokud řidiči nasadili sněhové řetězy, dalo se vyjet dokonce i na Ještěd.

Silnice do Jablonce, kde místy leželo přes metr sněhu, byla průjezdná, bezpečnější však byla doprava tramvají - v obou směrech má čtvrthodinový interval a trvá pouze půl hodiny.

Na některých místech Liberce byly zastávky autobusů natolik zasněženy, že zejména starším osobám ztěžovaly nástup do autobusů. Výjimkou byly nové či rekonstruované zastávky, jež mají nástupiště vyhřívaná. Postupně se dařilo udržovat chodníky (s úklidem mj. pomáhali také pracovníci komunitního centra Kontakt) i protahovat komunikace v odlehlejších částech města.

V centru se podařilo sníh uklidit, obchodní tepny Pražská a Moskevská jsou průchozí.

AUTORSKY PŘISPĚLI: Milan Turek a Jana Vančatová

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků