Hlavní obsah
Starosta Bohumína Petr Vícha si roli průvodce užil Foto: Pavel Čempěl

Senioři společně se starostou vyrazili na exkurzi po Bohumínu

Exkurzi napříč Bohumínem zažili v pondělí 9. září senioři z místního klubu invalidů, seniorů i z domů s pečovatelskou službou. Do ulic Bohumína je vyvezl speciálně upravený autobus, zapůjčený z Ústavu sociální péče v Hrabyni.

Starosta Bohumína Petr Vícha si roli průvodce užil Foto: Pavel Čempěl
Senioři společně se starostou vyrazili na exkurzi po Bohumínu

Roli průvodce si střihl starosta Bohumína Petr Vícha spolu s místostarostou Igorem Bruzlem.

"Seniory jsme už vyvezli na prohlídku Bohumína potřetí. Smyslem akce je přiblížit proměny města i těm lidem, kteří kvůli zdravotním problémům už většinu času tráví pouze doma. Ze zkušeností víme, že jde o velice vděčné a vnímavé posluchače. Opakovaně se pak setkáváme i s názory, že pokud bychom jim během cesty nepřibližovali, ve kterých místech se právě nacházíme, tak by se ve městě, které se v posledních letech dost změnilo, vůbec neorientovali," řekl místostarosta Igor Bruzl.

"Přiznám se, že se na tuto objížďku velmi těšíme a pečlivě si připravujeme, co seniorům ukážeme. A zjišťujeme, že mnoho z nich čte naše noviny Oko a sledují náš Televizní informační kanál Bohumín a o mnohém už četli nebo slyšeli. Ale nic nemůže nahradit, když to vidí na vlastní oči. A tak se už dnes těšíme na příští objížďku a cítíme závazek, že musíme splnit to, co jsme cestou slíbili do příštího roku změnit," upřesnil Petr Vícha.

Osmadvacet seniorů, mezi nimiž byli i tři vozíčkáři, vyjelo jak do centra, tak do městských částí. Z autobusu si v centru prohlédli zrekonstruovaný vnitroblok na Poděbradově ulici, rekonstrukci polikliniky a regeneraci veřejného prostranství Osvěta u železárenského mostu.

Zamířili i k areálu aquacentra a adventure golfu, v jejichž blízkosti se už letos začne stavět víceúčelová sportovní hala. V městské části Záblatí se projeli kolem obou škol a viděli zmodernizovaný školní dvůr. Ve Skřečoni čekala na účastníky exkurze prohlídka budované kanalizace a nové cyklostezky.

Ve Starém Bohumíně je první muži města seznámili s rekonstrukcí secesního Národního domu, plánovanou přestavbou zdejšího náměstí Svobody a se zateplováním nemocnice. Senioři projeli autobusem i přes lokalitu Petra Cingra, kde město nechalo srovnat se zemí už šest problémových domů. Ve Vrbici zaujaly seniory právě budované protipovodňové hráze kolem Vrbického jezera a betonový protipovodňový val podél Orlovské stružky.

"Naši klienti byli z toho, co všechno viděli, nadšení a budou mít zase na co vzpomínat. Někteří v místech, která při exkurzi navštívili, nikdy v životě ještě nebyli. Stejně jako vloni si pochvalovali i pana starostu v roli průvodce," uvedla vedoucí bohumínské pečovatelské služby Marie Somerlíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků