Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Šel koupit myčku a nechal balík peněz na střeše vozu

Chvilka nepozornosti se opravdu nevyplatila 24letému zákazníkovi, který ve čtvrtek 22. 8. 2013 kolem třetí hodiny odpoledne v Náchodě v obchodní zóně u hranic nakupoval domácí spotřebiče. Na střechu vozu si položil peněženku není to ojedinělý případ, moblily a klíče odtud padají co chvíli.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Šel koupit myčku a nechal balík peněz na střeše vozu

"Muž, který se pravděpodobně příliš soustředil na zakoupení myčky, pozapomněl, že si při dojednávání koupě na střechu vozidla odložil peněženku. Na chybějící pouzdro s penězi i doklady přišel až o několik stovek metrů dále, když vystoupil u jiného obchodu a začal se po něm shánět. K jeho smůle měl  zrovna v peněžence větší obnos. Žádný poctivý nálezce bohužel peněženku obsahující 21 000 korun v hotovosti, čtyři platební karty, občanský průkaz a další osobní doklady neodevzdal ani nález neohlásil policii. Policejní hlídka tak už jen následně vyjížděla k nákupní zóně zadokumentovat trestnou činnost - přečiny zatajení nálezu a neoprávněné užívání platebního prostředku, spáchaných dosud neznámým pachatelem,"  sdělila mluvčí PČR v Náchodě mgr. Eva Prachařová.

Po nepoctivci, kterému v případě dopadení za ponechání si věcí a peněz pro vlastní potřebu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, policisté ihned zahájili pátrání.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků