Hlavní obsah
Foto: Zoo Praha

Sbírka pražské zoo na pomoc australské fauně vynesla téměř 23 milionů

Sbírka pražské zoologické zahrady na záchranu australských zvířat zdecimovaných loňskými a letošními rozsáhlými požáry vynesla 22 761 332 korun, rozděleno bylo už 20 196 306. I v těžké době byla solidarita velká.

Foto: Zoo Praha
Sbírka pražské zoo na pomoc australské fauně vynesla téměř 23 milionů

Kam směřuje pomoc

Kam peníze zamířily, se dozvíte na výstavě před Vzdělávacím centrem Zoo Praha. K této příležitosti byla vydána i brožura Pomoc pro Austrálii. Rozsah je 40 stránek s řadou fotek. Dozvíte se o bezprostřední pomoci, ale i o dlouhodobých projektech na ochranu ohrožených druhů původní australské fauny, jejichž situaci tyto požáry ještě výrazně zhoršily.

Můžete si ji zdarma stáhnout na www.zoopraha.cz/australie.

Přispěvatelé do australské sbírky mají možnost si ji vyzvednout vytištěnou v zoo, nebo si na adresu brozura@zoopraha.cz napsat o její zaslání poštou.

Díky české pomoci se tak zvyšuje šance na přežití například pro jižní klokany horské, ikonické paropuchy corroboree nebo výjimečné vakoplchy trpasličí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků