Hlavní obsah
Foto: archiv města Bohumína

Rekonstruované věžáky lákají zloděje, hlídají je ale kamery

Už v listopadu skončí oprava dvou věžových domů na bohumínském sídlišti v Nerudově ulici. Městskou kasu přijdou jejich rekonstrukce na téměř 27 miliónů korun. Stavební firmy se však musí vypořádávat kromě stavebních oříšků také se zloději. Ti se na domy lepí doslova jako vosy na med.

Foto: archiv města Bohumína
Rekonstruované věžáky lákají zloděje, hlídají je ale kamery

Hned několik opakovaných nájezdů zlodějů zažily věžáky teď v říjnu. Plány však nenechavcům zkřížili muži zákona a kamery.

Čtveřice Slováků sem přijela v jednom z říjnových večerů krást stavební materiál. Hlídka městské policie je ale přistihla in flagranti. Ve voze už měli patnáct pytlů se stavebním lepidlem a další se právě chystali nakládat. 

Jiní chmatáci se na stejné místo vydali o týden později. Podezřelý ruch na staveništi opět zaregistroval dozorčí městské policie díky kamerovému systému. Muž na bicyklu s vozíkem odcizil několik pytlů lepidla, omítkoviny i barvy. O kus dál pak vše s komplicem přeložili do kufru taxíku. Nad zloděje ovšem spadla klec. Omítkovinou zaprášeného taxikáře i spolujezdce strážníci zadrželi. 

O dva dny později v noci se kamerový systém u věžáků opět velmi osvědčil. Tentokrát se odtud další poberta snažil ukrást pět dřevěných palet. Tři si rovnou odvážel na vozíku, další dvě ukryl mimo stavbu. Všemi případy se teď zabývá státní policie. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků