Hlavní obsah
Inscenace je pojata jako přímý televizní přenos státního pohřbu Václava Klause. Foto: archiv Bystřické národní divadlo

Pohřeb Václava Klause v podání bystřických divadelníků

V pátek 7. března se kinosál v Jemnici promění ve velkou televizní obrazovku se státním pohřbem. Jedinečný přenos začne v 19 hodin. Jedná se o divadelní hru Pohřbívání amatérského souboru z Bystřice nad Pernštejnem v režii Markéty Lukáškové. Premiéru měla loni 15. října.

Inscenace je pojata jako přímý televizní přenos státního pohřbu Václava Klause. Foto: archiv Bystřické národní divadlo
Pohřeb Václava Klause v podání bystřických divadelníků

Inscenace Romana Sikory Pohřbívání je pojata jako přímý televizní přenos státního pohřbu významného českého státníka, kterým není nikdo jiný než bývalý ministr financí, premiér a prezident Václav Klaus.

Inscenace poukazuje na jeho zásluhy a především na to, jak nám všem bude chybět, neboť jeho odchodem vzniká obrovský deficit - česká společnost a politický život nemá a ještě nejspíš dlouho mít nebude tak významnou a celistvou osobnost, jakou byl právě Václav Klaus.

Během živého vysílání mohou diváci vidět osobnosti, jako je například Ladislav Jakl, Petr Hájek, Viktor Kožený, Libuše Benešová a další. Pořadem bude provázet Václav Moravec, Jolana Voldánová a Adam B. Bartoš - zmíněné postavy ztělesní herci souboru. Text hry je politickou satirou, tudíž jakákoli korektnost je mu zcela cizí.

Bystřické národní divadlo (BND) je ochotnický divadelní soubor sestavený z několika kreativních lidí, kteří se rozhodli trávit efektivně svůj volný čas a produkovat divadelní inscenace pro širší veřejnost. Soubor vznikl za podpory města Bystřice nad Pernštejnem, které mu dalo k dispozici kulturní dům jako domovskou scénu. Kromě představení na domácí půdě soubor hostuje i v jiných městech (Prostějov, Velké Meziříčí, Blansko atd.).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků