Hlavní obsah
Znojmo má třetí výhru v sezoně Foto: Jan Pařík

Podruhé už ne. Znojmo v extralize oplatilo nováčkovi porážku

Jako jeden ze dvou týmů darovalo Náchodu body, podruhé už mu však Znojmo takovou radost nedopřálo. V dohrávce čtvrtého kola korfbalové extraligy oplatili Modří Sloni Náchodu porážku zkraje ledna a po bleskovém nástupu zvítězili hladce 26:17.

Znojmo má třetí výhru v sezoně Foto: Jan Pařík
Podruhé už ne. Znojmo v extralize oplatilo nováčkovi porážku

„Rozhodně jsme nešli do zápasu svázaní z toho, že jsme minule s Náchodem prohráli. Ihned zpočátku jsme se chytali. V obraně jsme šli trochu dopředu a chodili soupeři do nahrávek, v útoku nás na jedné straně držel doskok Kuby Žáka a na druhé rychlost Patrika Nguyena a Honzy Toufara,“ zmínil znojemský korfbalista Ivan Žák hlavní aspekty úspěchu svého celku.

Náchod v nedělním utkání v Pardubicích postrádal jednu z opor Denisu Kolářovou, která má pravděpodobně přetrhané vazy v koleni z minulého zápasu, navíc se mu od začátku nedařilo držet tempo s hbitými Jihomoravany.

„Nevím, proč se nám tak nedařilo. Od začátku jsme měli sklopené hlavy. Jaký rozdíl oproti minulému zápasu se stejným sokem. V něm jsme byli o mnoho víc nabuzení. Teď mi chyběla týmovost. Utekl nám začátek, a i když jsme druhý poločas zremizovali, už nebyla moc šance utkání zvrátit,“ hlesla náchodská korfbalistka Pavlína Štěpánová, jež se se sedmi koši stala nejlepší střelkyní svého celku.

Znojmo zaznamenalo třetí výhru v sezoně a v tabulce se odpoutalo právě od Náchody, který nechalo na posledním místě. „Konečně jsme letos byli vcelku všichni fit. Před tím nám vždy někdo chyběl a sestavu jsme dávali těžko dohromady. Nyní jsme měli jednoho kluka na střídání a holky dokonce dvě. To je na naše poměry nadstandardní,“ poznamenal Žák.

Extraliga pokračuje následující víkend, kdy je v sobotu na programu druhý zápas čtvrtého kola, v neděli pak přijdou na řadu dvě utkání třináctého kola.

SK Plhov Náchod - Modří Sloni YMCA Znojmo  17:26 (7:16)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků